Bucksi pregazili Oklahomu, visoka pobjeda Clippersa, Miami rastužio Dončića

Milwaukee Bucksi nastavljaju sa sjajnim igrama. Najbolja momčad Istoka pregazila je Oklahomu sa 133:86 te tako stigla do najveće pobjede sezone.

O dominaciji Bucksa najbolje govori podatak da su u jednom trenutku imali čak 51 poen prednosti (130:79).

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je Giannis Antetokounmpo s 32 koša, 13 skokova i šest asistencija, dok su po 14 koševa dodali George Hill, Pat Connaughton i Wesley Matthews.

Chris Paul predvodio je Oklahomu sa 18 koševa i pet asistencija. Za momčad Billyja Donovana ovo je najteži poraz sezone.

U dvoboju jedne od najboljih momčadi nismo gledali preveliku dramu. Los Angeles Clippersi na svom su terenu rutinski pobijedili Denver Nuggetse sa 132:103.

Domaćin je nametnuo svoj ritam od početka utakmice i Denver je ostao bez prave šanse. Clipperse je predvodio Paul George s 24 koša, dok je Nikola Jokić upisao 21 koš i devet skokova kod gostiju.

Clippersi su ovom pobjedom došli na omjer 40-19, koliko imaju i Nuggetsi.

U dvoboju punom preokreta, Miami Heat je pobijedio Dallas Maverickse sa 126:118 i rastužio Luku Dončića na njegov 21. rođendan.

Miami je na početku treće četvrtinu imao prednost 83:74, a Dallas je serijom 14:2 uspio preokrenuti. Međutim, zadnju četvrtinu Miami se vraća i zadnjih 12 minuta dobiva 38:25.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Jimmy Butler s 26 koševa i pet skokova. Svoju rekordnu utakmicu odigrao je Seth Curry koji je predvodio Dallas s 37 koševa. Dončić je dodao 23 koša i deset asistencija.