‘Bullseye’: Malcom sa 40 metara loptom “skinuo” sudiju!

Brazilski internacionalac najzvučnije je pojačanje ruskog Zenita u ovom transfer roku. Stigao je iz Barcelone za 40 miliona eura.

Mnogo prašine podigao je svojim dolaskom ovaj krilni napadač. Nije prihvaćen kod najvatrenijih navijača kluba, ali čini se kako se situacija ipak popravlja.

Zenit je jučer u sklopu 5. kola ruske Premier League išao na megdan ljutom rivalu, Dinamu iz Moskve. Ekipa Sergeja Semaka relativno je lagano upisala tri boda zahvaljujući pobjedi od 0:2.

Svoje minute upisao je i Malcom. On je u igru ušao početkom drugog poluvremena i odmah pokazao da će biti veliko pojačanje. Međutim, za oko je ruskoj javnosti “zapao” zbog drugih sposobnosti.

Naime, kod prekida za domaći tim, bivši igrač Bordeauxa i Barcelone savršenim je udarcem sa 40 metara u glavu pogodio glavnog arbitra Evgenyja Turbina.

Rus mu je ipak oprostio nenamjeran ispad, a Malcom je završio i na zvaničnoj stranici ruskog giganta koji je nakon pet odigranih kola prvi na tabeli sa 13 bodova.

video credit: FC ZENIT Twitter