Burnley šokirao Old Trafford, Leicester razbio West Ham, Tottenham siguran

Nepredvidivost engleske Premier lige još je jednom dobila potvrdu u srijedu navečer. Manchester United upisao je treći poraz u četvrtoj ligaškoj utakmici u novoj godini.

‘Crveni vragovi’ su pred svojim navijačima poraženi od Burnleyja rezultatom 2:0. Gosti do senzacionalne pobjede stigli golovima Wooda u 39. i Rodrigueza u 56. minuti utakmice.

Nogometaši Leicestera nadigrali su West Ham rezultatom 4:1. ‘Lisice’ su već nakon prvog dijela vodile s 2:0. Prvo je Barnes u 24. minuti zabio za 1:0, a onda je u petoj minuti sudačke nadoknade Pereira pogodio za 2:0.

Razlog dugačke sudačke nadoknade je ozljeda devetke Leicestera Jamieja Vardyja koji je u 43. minuti morao napustiti teren.

U drugom poluvremenu Noble je s jedanaest metara smanjio na 2:1, ali je Ajoye Perez s dva pogotka u završnici osigurao pobjedu Leicesteru.

Mourinhov Tottenham pobijedio je Norwich rezultatom 2:1. ‘Spursi’ su poveli pogotkom Allija u prvom poluvremenu, Pukki je iz penala izjednačio na 1:1, a onda u završnici utakmice Son zabija za konačnih 2:1.

Na tablici vodi Liverpool sa 64 boda i dvije utakmice manje, Manchester City je drugi s 51 bodom, Leicester treći s tri boda manje, dok su Manchester United i Tottenham izjednačeni na petom mjestu sa po 34 boda. Četvrti je Chelsea sa 40 bodova.