Burnley šokirao Tottenham, Huddersfield tone prema drugoj ligi!

Nogometaši Tottenhama su u 27. kolu engleskog nogometnog prvenstva izgubili u gostima kod Burnleya 2:1.

Spursi su imali priliku približiti se Cityju i Liverpoolu na vrhu, ali ovim porazom ostali su na pet bodova manje od vodećeg dvojca, s time da Kloppova momčad ima utakmicu manje.

Za Tottenham je u Burnleyju zaigrao i oporavljeni Harry Kane, ali ni to nije bilo dovoljno. Burnley je poveo preko Chrisa Wooda u 57. minuti. Burnleyjev napadač bio je najviši u skoku i zabio glavom.

Samo osam minuta kasnije Kane je iskoristio nepažnju obrane i izjednačio. No, u trenucima Tottenhamove dominacije Rose je neshvatljivo predao loptu domaćinima na 30 metara od svojeg gola, a Barnes neometan zabio za 2:1.

Newcastle je na svom stadionu dočekao Huddersfield. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:0 za domaćina. Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali je donijelo isključenje u redovima gostujuće ekipe (Smith 20).

U drugom dijelu Newcastle iskorištava igrača više i dolazi do zaslužene pobjede. Prvi pogodak postigao je Rondon u 46. minuti utakmice. Samo šest minuta kasnije Svrake su udvostručile svoje vodstvo, a strijelac je bio Ayoze Perez.

U drugoj utakmici Bournemouth je na svom stadionu remizirao s Wolverhamptonom. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.