Ćaleta-Car napravio kazneni udarac u porazu Marseillea!

Nakon što je Marseilleu protiv Rennesa donio bod (1:1) prvim pogotkom u dresu Olympiquea, Duje Ćaleta-Car odigrao je lošu utakmicu protiv Amiensa.

Hrvatski stoper bio je jedan od najlošijih igrača u porazu Marseillea (3:1) kod Amiensa u prvom susretu devetog kola francuskog nogometnog prvenstva.

Amiens je poveo preko Aleesamija u 11. minuti. Izjednačio je Benedetto u 23., a pet minuta prije kraja prvog dijela Ćaleta-Car neoprezno povlači Guirassyja u kaznenom prostoru zbog čega dobiva žuti karton, a domaćini kazneni udarac.

Guirassy je sam preuzeo odgovornost i uspješno ga realizirao, a konačan rezultat postavio je Mendoza u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Ćaleta-Car krenuo je od prve minute jer je Marseilleu nedostajao standardni stoperski tandem GonzalezKamara. Ugledni francuski list L’Equipe bio je iznimno kritičan prema hrvatskom stoperu.

Francuzi pišu da je Ćaleta-Car bio nemoćan te da je skrivio kazneni udarac koji je donio veliku prednost Amiensu. L’Equipe, koji igrače ocjenjuje od 1 do 10, Ćaleta-Caru dao je katastrofalnu trojku.

Marseilleu je ovo četvrta utakmica bez pobjede. Nakon devet kola imaju 13 bodova.