Carlos Alcaraz se namučio protiv 16. nosioca, ali na kraju ipak slavio i postao prvi četvrtfinalista Wimbledona!

Španski teniser Carlos Alcaraz je prvi četvrtfinalista ovogodišnjeg Wimbledona pošto je u četiri seta savladao 16. nosioca Uga Humberta sa 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 1:6 i 7:5.

Rutina Alcaraza u prva dva seta protiv Humberta, odlično je servirao, a sa druge strane kada bi Francuz morao da servira drugi servis, praktično bi značilo i da će Španac imati veliku šansu za poen.

Treći set je bio drugačiji od prva dva, Alcaraz je totalno opao što se tiče iskorišćenosti prvog servisa, pa i drugog, katastrofalno je igrao i Humbert je iskoristio pad u igri Carlitosa za 2:1.

U četvrtom setu prava drama, Alcaraz je imao break viška, ali je brzo izgubio tu prednost. Humbert je u tim momentima igrao sjajno, da bi u osmom gemu propustio šansu da stekne prednost od 5:3 i čak tri break lopte nije uspio da iskoristi.

Španac je zatim pokazao ozbiljnu mentalnu snagu odigravši najbitnije poene na visokom nivou. Humbert je u 11. gemu dosta promašivao i brzo je Alcaraz otišao na servis za pobjedu te definitivno zaslužio četvrtfinale Wimbledona.

Carlos Alcaraz će u četvrtfinalu Wimbledona odmjeriti snage sa boljim iz duela Tommyja Paula i Roberta Bautiste, a taj meč je na programu večeras.