Celta Vigo i Barcelona podijelili bodove na Balaidosu!

Celta Vigo je u okviru 33. kola Primere na svom stadionu ugostila favorizovanu Barcelonu, sa kojom su u odličnoj utakmici odigrali 2:2, i tako im uspjeli ‘otkinuti’ zlata vrijedan bod.

Veoma efikasna utakmica sa prekršt prilika za oba kluba, ali je Barcelona došla u prednost efektnim pogotkom Dembelea u 36. minuti na asistenciju Paca A. Za domaćine je pogodio Jonny na samom kraju prvog poluvremena, i tako najavio još bolje drugo poluvrijeme.

Utakmica sa visokim tempom nastavila se i u drugom poluvremenu, a katalonci su ponovno poveli preko Paca Alcacera u 64. minutu, da bi konačnih 2:2, postatvio Celtin Iago Aspas u 82. minutu za podjelu bodova.

Celta nakon ovog kola zauzima veoma dobru 9. poziciju, dok Barcelona sigurno korača ka tituli na prvom mjestu sa 12 bodova viška u odnosu na prve konkurente.