Celtic preokretom savladao Sarajevo na Koševu, Zvezda remizirala sa Suduvom

U prvom susretu prvog pretkola nogometne Lige prvaka Celtic je na gostovanju pobijedio Sarajevo sa 3:1, dok je ekipa Crvene zvezde remizirala sa Sudovom.

Sarajevo je povelo u 29. minuti golom Mirka Oremuša koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz kornera.

Celtic je izjednačio šest minuta kasnije sjajnim golom Michaela Johnstona sa 25 metara, a u 51. minuti gosti su okrenuli rezultat. Johnston je uposlio mladog francuskog napadača Odsonnea Edouarda koji je prošao kroz domaću odbranu i zabio za preokret. Sve dileme oko pitanja pobjednika riješio je Scott Sinclair postigavši šmekerski pogodak petom u 85. minuti.

Bunker Litavnske Sudove Zvezda nije uspjela probiti. Prijetili su sa svih strana i iz svih pozicija, ali su domaćini uspjeli sačuvati netaknutu mrežu.

Prijetila je i Sudova, ali se istakao Milan Borjan pa će tako plasman u naredno kolo zavisiti isključivo od utakmice na stadionu ‘Rajko Mitić’.