Češka pobjedom protiv Hrvatske osvojila Zlatnu europsku ligu!

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija nije uspjela osvojiti Zlatnu europsku ligu, u finalu završnog turnira u Varaždinu izgubila je od Češke s 1:3.

Hrvatska je loše odigrala završnice trećeg i četvrtog seta koje je izgubila iako je većim tijekom dijelom tih dionica bila u prednosti.

Dvoboj je krenuo odlično po Hrvatsku, razlika je rasla i do devet prije nego što je Češka u samoj završnici smanjila na 24:18. U drugom setu uslijedio je prvi pad u igri Hrvatske pa su se Čehinje odvojile na 20:10 i mirno izjednačile.

U trećem setu kod rezultata 18:14 hrvatske reprezentativke ponovno su posustale pa su Čehinje serijom 7:0 preuzele vodstvo, a ubrzo stigle i do pet set-lopti od kojih su iskoristile četvrtu.

Hrvatska je s nekoliko dobrih serija na servisu držala prednost i u četvrtom setu sve do 21:17. No, od posljednjih devet poena u susretu Češka je osvojila osam i preokretom stigla do naslova.

Hrvatska i Češka su nastupom u finalu Europske lige osigurale nastup na Challenge Cupu, kvalifikacijama za Ligu nacija, koji će se igrati u Limi od 26. do 30. juna.

Treće mjesto u Varaždinu zauzele su odbojkašice Bjelorusije zahvaljujući 3:0 pobjedi protiv Španjolske.