Češka šokirala Englesku, Andora prekinula crni niz bez pobjede, Francuska blizu plasmana

Večeras su odigrani susreti kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine u grupama A, B i H. Iznenađenje večeri priredila je selekcija Češke trijumfom nad Engleskom 2:1.

Česi su savladali Gordi Albion nakon preokreta i tako dodatno zakomplikovali plasman u grupi A. Kane je doveo Englesku u vodstvo iz penala u 5. minuti, no već u 9. Brabec je pogodio za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Ondrašek u 85. minuti susreta.

Ukrajina je savladala Litvaniju rezultatom 2:0 pogocima Malinovskog u 29. i 58. minuti i na taj način je stigla na korak do plasmana na Euro.

Pravo se čudo mora dogoditi da ova selekcija ne ode na veliku smotru jer je potrebno da izgube oba preostala duela protiv Portugala i Srbije, s tim da Srbija mora slaviti sa više od 5 pogodaka razlike, što je zaista teško očekivati da se desi.

Portugal je rutinski savladao Luksemburg rezultatom 3:0. Pogotke su postigli Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo i Guedes.

Francuska i Turska su ostale na čelu grupe H zahvaljujući minimalnim pobjedama 1:0. Francuska je slavila na Islandu pogotkom Girouda iz penala u 66.minuti, dok je Turskoj pobjedu u 90. minuti nad Albanijom donio Tosun.

Andora je prekinula crni niz bez pobjede koji je trajao čak 16 utakmica savladavši Moldaviju rezultatom 1:0. Pogodak za pobjedu nakon više od dvije godine postigao je Vales u 63. minuti susreta.