Chelsea uz dosta muke sačuvao bod protiv Leicestera

Nogometaši Chelseaja odigrali su nerješeno protiv Leicester Cityja (2:2) u drugom kolu nove sezone Premeirshipa.

‘Plavci’ su krenuli zaista furiozno, a nakon dvije odlične prilike mrežu gostiju je u 7. minuti pogodio mladi Mason Mount za eksploziju na tribina Stamford Bridgea.

Tinejdžer u plavom dresu pokazuje da će biti zaista veliko pojačanje klubu nakon što je stigao zajedno sa trenerom Frankom Lampardom ovog ljeta.

Chelsea je nastavio sa dobrom igrom i nakon pogotka, međutim poluvrijeme je završilo rezultatom kojeg je postavio Mount na početku duela.

Kazna za propuštenje prilike ekipu Franka Lamparda stigla je u 67. minuti kada je nakon kornera Maddisona najvisočiji bio N’didi.

Nakon pogotka Leicester je imao još nekoliko izglednih prilika ali se rezultat nije promijenio. Franku Lampardu je ovo drugi “kiks” u trenerskoj karijeri u Chelseaju.