Chelsea pregazio Arsenal i osvojio Europa ligu!

Chelsea je večeras osvojio Europa ligu u Azerbejdžanu nakon što je savladao Arsenal rezultatom 4:1.

Nakon prvih 45. minuta, mreže su mirovale a ekipe su imale tek par ozbiljnih akcija i pokušaja. Kod Arsenala opasno je prijetio Xhaka, dok je kod Chelseaja Giroudov udarac odbranio Čech.

U 48. minuti, upravo je robusni napadač postigao pogodak za vodstvo Plavaca. Emerson je fantastično ubacio u šesnaesterac gdje je iz skoro nemoguće pozicije Francuz matirao golmana.

Deset minuta kasnije, bilo je 2:0. Hazard je pametno uposlio Pedra koji odmjerenim udarcem u ugao Čecha udvostručuje prednost.

U 65. minutu tim iz crvenog dijela Londona je nokautiran. Hazard je iskoristio jedanaesterac kojeg je izborio Giroud i praktično svoj tim doveo do trofeja u Azerbejdžanu.

Tračak nade donio je Iwobi koji je samo par minuta ranije ušao u igru. Napadač je savršeno zahvatio loptu i postigao pogodak koji se zabija jednom u karijeri.

Međutim, Chelsea je večeras surovo kaznio svaku grešku rivala, pa tako i onu u 71. minuti kada je oduzetu loptu Jorginha u pogodak pretvorio Hazard.

I nakon pogotka Chelsea se nije zaustavljao. Redale su se prilike, a Arsenal se doslovno raspao u zadnjoj liniji. Međutim, rezultat se nije promijenio i Sarri je osvojio svoj prvi trofej kao trener u Londonu i tako “pokvario” skor Unai Emerya u finalima.