Chelsea ispustio veliku priliku za Ligu prvaka, bod sa Stamforda odnosi Burnley!

Ekipa Chelseaja remizirala je u posljednjem susretu 35. kola engleskog Premiershipa protiv Burnleyja na svom stadionu rezultatom 2:2.

U osmoj minuti gosti stižu u vodstvo. Lopta se nakon jednog kornera odbila do Hendricka koji sjajno šutira iz voleja s vrha kaznenog prostora i matira nemoćnog Kepu za hladan tuš na Stamford Bridgeu.

Odgovor Chelseaja bio je ekspresan. Igrala se 12. minuta kada je Hazard sjajno probio po lijevoj strani, odigrao je povratnu loptu za Kantea koji lijepim udarcem lijevom nogom matira golmana gostiju i poravnava za 1:1.

Samo dvije minute nakon toga, Plavci postižu i drugi gol. Lopta je nakon jednog napada Chelseaja stigla do Higuaina koji silovitim udarcem matira Heatona i donosi prednost svojoj ekipi.

Kada se činilo da će domaći smiriti tempo igre kako bi zadržao vodstvo, gosti postižu novi gol. Ovaj put Barnes je bio na pravom mjestu nakon dobro odigranog prekida i sa svega nekoliko metara pogađa za konačnih 2:2.

Chelsea tako nije uspio iskoristiti poraze Manchester Uniteda, Arsenala i Tottenhama, pa će borba za jednu od pozicija koja vodi u Ligu prvaka do kraja sezone biti izuzetno zanimljiva.