Chelsea minimalnim trijumfom riješio neugodno gostovanje kod Bournemoutha

ChelseaBOU

Nogometaši Chelseaja porazili su na gostovanju momčad Bornemoutha rezultatom 1.0 u okviru 4. kola engleskog Premiershipa.

Utakmica koja je zasužila veći broj pogodaka pobjednika je dobila tek u samom finišu, a prije toga je viđeno nekoliko velikih prilika.

Bournemouth je mogao stići u vodstvo i to preko Evanilsona u 38. minuti, ali je njegov udarac sa bijele tačke fantastično odbranio Sanchez.

I u nastavku je viđeno pregršt sjajnih prilika na obje strane, međutim, mreže su mirovale sve do 86. minute kada pogodak postiže Christopher Nkunku.

Jadon Sancho je sjajno uposlio svog napadača koji je uz dosta sreće došao do izgledne prilike da rutinski matira golmana za veliku pobjedu svog tima.

Nakon četiri odigrane utakmice, Chelsea zauzima sedmu poziciju Premiershipa sa isto toliko bodova, dok je Bournemouth 11. sa dva boda manje od današnjeg rivala.

Ranije danas, Aston Villa je nakon preokreta nadigrala Everton 3:2, a Manchester City je također nakon preokreta bio bolji od Brentforda.

Iznenađenje kola je na Anfieldu priredio Nottingham Forest pobjedom 1:0 protiv Liverpoola, dok je bod upisao Leicester City kod Crystal Palacea rezultatom 2:2. Remi je viđen i na utakmici Brightona i Ipshiwcha 0:0, kao i na duelu Fulhama i West Hama 1:1.