Chelsea odnio bod sa Old Trafforda i gurnuo Manchester bliže Europa ligi!

U derbiju 36. kola engleskog Premiershipa ekipe Manchester Uniteda i Chelseaja odigrale su susret bez pobjednika (1:1:).

Plod zaista fantastične igre u prvom dijelu meča za Đavole stigao je u 11. minutu kada Mata koristi odbijenu loptu i matira Kepu za veliko slavlje na tribinama.

U 43. minuti potpuno neočekivano Chelsea dolazi do poravnanja. Dalekometni udarac uputio je štoper Plavaca Rudiger, De Gea koji se u posljednje vrijeme nalazi u najgoroj formi u životu kratko je odbio udarac s više od 30 metara, a na pravom mjestu bio je Alonso koji pogađa za 1:1 i donosi poravnanje gostima.

U drugom poluvremenu obje ekipe igrale su još opreznije i kao da su se i jedni i drugi zadovoljili jednim bodom, a u takvoj igri nije bilo ni previše dobrih prilika te je derbi meč 36. kola završen bez pobjednika.

Chelsea je trenutno na četvroj poziciji i samo čudom mogu propustiti Ligu prvaka naredne sezone, dok se Manchester United vraća u Europa ligu.