Chelsea podijelio bodove sa Evertonom na Stamford Bridgeu!

Ekipa Chelsea je u izuzetno lošoj utakmici podijelila bodove sa Evertonom u okviru 12. kola Premiershipa, kada je rezultat nakon 90 minuta glasio 0:0.

Everton je zaprijetio u 12. minuti preko Bernarda, ali njegov udarac odlazi pored gola. Uzvratio je Chelsea sredinom prvog dijela, ali Marcos Alonso nije bio precizan iz slobodnjaka. Do kraja prvog dijela meča Alonso je još jednom zaprijetio, ali Pickford je odbranio njegov udarac.

Gosti su i na početku drugog poluvremena prvi zaprijetili i to preko Sigurdssona, ali nije bilo promjene rezultata. Najbolju šansu Chelsea je imao u 60. minuti kada je pokušao Willian, ali pored gola.

Plavci su nakon ovog remija pali na treće mjesto jer imaju 28 bodova, donosno dva manje od lidera Liverpoola i jedan od drugoplasirano Cityja koji ima i meč manje. S druge strane, Everton je na 9. poziciji sa 19 osvojenih bodova.