Chelsea siguran protiv Burlneya, Crystal Palace zaustavio Arsenal!

Nogomtaši Chelseaja upisali su još jednu visoku pobjedu u Premiershipu protiv Burnleya rezultatom 4:0, dok je Arsenal odigrao 2:2 sa Crystal Palaceom i tako prekinuo pobjednički niz.

Palace je protiv Arsenala poveo u nadoknadi prvon poluvremena golom Milivojevića sa penala. Izjednačenje je stiglo u šestoj minuti nastavka kada je Xhaka postigao eurogol iz slobodnjaka, da bi samo pet minuta kasnije fenomenlani Aubameyang pogodio za potpuni preokret.

Kada se mislilo da će Topnici ostvariti novu pobjedu, domaći su osam minuta prije kraja preko Milivojevića postigli novi gol sa penala i to je bio konačan rezultat susreta.

Chelsea je slavio na gostovanju protiv Burnleyja sa 4:0. Proradio je Alvaro Morata koji je postigao prvi gol na meču, a kasnije su pogađali Ross Barkley, Willian i Loftus-Cheek.

Ekipa Arsenala nalazi se na četvrtoj poziciji sa isto toliko bodova zaustatka za liderom, dok je ekipa Chelseaja druga sa isto toliko bodova zaustatka za Liverpoolom.