Chelsea u malom gradskom derbiju Londona razbio West Ham, fenomenalni Jackson ‘zapušio usta’ kritičarima

210924Jackson

Nogometni vikend na Otoku otvoren je prvom utakmicom petog kola engleskog Premiershipa u kojoj su se sastali West Ham i Chelsea.

Očekivalo se da će ovaj londonski duel biti prava nogometna poslastica, ali smo od svega na kraju vidjeli jednosmjernu ulicu. Chelsea je odigrao fantastičan meč i zasluženo slavio gostujuću pobjedu rezultatom 3:0.

Već u četvrtom minutu je Jackson na dodavanje Sancha zabio za 0:1 i tada se poprilično moglo naslutiti da će ovo biti dan Enza Maresce i njegove ekipe. U 18. minutu Jackson ponovo na sceni, a ovaj put mu je za pogodak za 0:2 asistirao Caicedo.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme nova lopta u mreži ‘Čekićara’. Igrao se 47. minut kada je Palmer nakon jedne lijepe akcije poentirao za konačnih 0:3. Odlični Jackson je asistirao.

Chelsea je pobjedom skočio na drugu poziciju na tabeli Premiershipa i ima 10 osvojenih bodova. S druge strane, West Ham je 14. sa četiri osvojena boda.