Chelsea u zadnjim skundama meča spašavao bodove protiv Uniteda!

Derbi devetog kola Premiershipa su na Stamford Bridgeu odigrali Chelsea i Manchester United, a utakmica je završena podjelom bodova nakon pogotka u 96. minutu.

U 21. minuti domaćin je poveo. Korner je izveo Willian, Pogba je ostavio Rüdigera samog na petercu, a Nijemac glavom pogađa za 1:0. čime je potvrđena dominacija Sarrijevog tima u provm poluvremenu.

Na početku drugog publika je gledala sasvim drugačiju priču. U 55. minutu Martial je pogodio za izjednačenje, da bi u 73. kompletirao preokret za United koji je bio pred pobjedom.

Da Mourinho i njegova ekipa ne odnesu pun plijen sa njihovog stadiona pobrinuo se Barkley koji je iskoristio veliku gužvu u šesnaestercu daa pošalje loptu iz leđa De Gee za konačnih 2:2.

Chelsea je nakon ove utakmice na prvoj poziciji sa bodom i utakmicom više od prvih konkurenata, dok je ekipa iz Manchestera na osmoj sa 14 bodova.