Chelseajev pobjednički ples! Magija u nogama Diega Coste i Edena Hazarda!

U susretu 34. kola engleske Premier lige večeras je Chelsea na svom Stamford Bridgeu ugostio ekipu Southamptona i slavio ubjadljivu pobjedu rezultatom 4:2, približivši se još jedan korak osvajanju titule prvaka.

Plavci su na sjajan način otvorili utakmicu i već u petoj minuti stigli do prednosti. Strijelac je bio ove sezone sjajni Belgijanac Eden Hazard nakon asistencije Coste. U 24. minuti gosti su izjednačili preko Oriela Romeua.

Na odomor se otišlo sa minimalnom prednošću Plavaca jer je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela pogodio Cahill. Chelsea sjajno otvara drudi dio igre i u 54. minuti preko Coste stiže do dva gola prednosti, da bi isti igrač samo dvije minute kasnije riješio sve dileme oko pobjednika.

Na fantastičan način je odigrao dupli pas, prvo sa Hazardom a onda i Pedrom i rutinski pogodio mrežu Southamptona. Magija u nogama igrača Chelseaja! Gosti u samom finišu smanjili na 4:2 golom Bertranda.