Cincinnati: Đoković nije imao rješenje za brutalne servise Medvedeva koji ide u finale

Ruski teniser Danil Medvedev (8. ATP) plasirao se u finale turnira u Cincinnatiju nakon što je savladao Srbijanca Novaka Đokovića (1. ATP) u tri seta – 3:6, 6:3, 6:3.

Đoković je sigurno otvorio duel, udarci su mu bili oštri i precizni te je za 35 minuta dobio prvi set.

Iako je srbijanski teniser tokom drugog seta pravio pritisak u gotovo svakom servis gemu Rusa, Medvedev je odličnim servisima uspio da se izvuče te rezultatom 6:3 dolazi do izjednačenja.

Medvedev je potom u trećem setu krenuo fenomenalno servirati, drugi pokušaji su mu išli i preko nevjerovatnih 200 kilometara na sat pa je Novak mogao samo pružiti ruku boljem na ovom meču i čestitati mu.

Veliko finale između Medvedeva i Goffina igra se danas s početkom od 22:00 sata.

Najbolji teniser svijeta tako neće igrati u jubilarnom 50. Masters finalu, što će biti dovoljno da Nadal smanji zaostatak.