Činio čuda protiv Juventusa, pa potezom poslije meča oduševio navijače Milana!

U prvoj utakmici 28. kola Serija A, Juventus je u velikom derbiju dočekao ekipu Milana i slavio pobjedu rezultatom 2:1. Iako su domaći bili puno bolji do pobjede su došli duboko u sudijskoj nadoknadi iz poprilično sumnjivog jedanaesterca.

[ads1]

Juventus je poveo u 30. minut golom Benatije, da bi izjednačenje Milanu donio Bacca u 43. minuti. Pobjedu domaćinu donio je Dybala sa bijele tačke u sedmoj minuti nadoknade nakon što je lopta pogodila De Sciglija u ruku.

Gianluigi Donnarumma činio je čuda na golu Milana i branio skoro nemoguće. On je bio toliko bijesan zbog poraza, pa je nakon meča krenuo prema navijačima Juventusa te poljubio grb na dresu, čime je kupio navijače Milana za sva vremena.

Stara dama je tako stigla do svoje 31. uzastopne domaće pobjede u Seriji A i ubjedljivo su na prvoj poziciji na tabeli sa 11 bodova prednosti u odnosu na Romu.