City na krilima sjajnog Džeke razbio Southampton

Fudbaleri Manchester Cityja su ostvarili veoma važnu pobjedu u borbi za titulu. Građani su danas na svom Etihadu u okviru 33.kola Premiershipa savladali Southampton sa 4:1. Novi gol za City je postigao sjajni Edin Džeko, koji je izborio penal, ali i imao još dvije sjajne šanse. Na terenu je proveo 65.minuta kada ga je zamijenio Negredo.

Građani su poveli već u 3.minuti kada je Yaya Toure pogodio iz penala. Predhodno je naš Edin Džeko srušen u kaznenom prostoru. Dijamant je majstorski prevario Jose Fontea, a sudija je pokazao na 11 metara. U 35.minuti Džeko je glavom pogodio prečku, a u narednom napadu dosuđen je penal za goste, a Lambert je pogodio za 1:1.

Onda je uslijedio buran finiš. Prvo je Nasri nakon velikog ofsajda u kojem se našao Silva kojeg je petom proigrao Džeko pogodio za 2:1, da bi onda Edin Džeko postigao novi pogodak za Građane za 3:1. Kolarov je centrirao, a bh.napadač je glavom zakucao loptu u mrežu.

U nastavku je Džeko prije nego što je napustio teren imao novu veliku šansu, ali je njegov udarac zaustavio golman, a nakon toga je šutirao preko gola. U 81.minuti Jovetiću nije bilo teško da postavi konačnih 4:1.

Zanimljiv je podatak da je Džeko današnjem protivniku postigao tri pogotka u četiri susreta. Džeko je protiv Southamptona postigao gol 9. februara 2013. godine, kada su Građani izgubili s 3:1 u gostima. Dijamant je mrežu Southamptona zatresao i 19. avgusta 2012. godine, kada je City slavio s 3:2 kao domaćin.