City nadigrao Arsenal na Emiratesu!

Derbijem između Arsenala i Citya kompletirano je prvo kolo Premiershipa, a na Emiratesu je slavila Guardiolina ekipa rezultatom 0:2.

Već u 9. minuti golman Arsenala Čech je sjajno intervenisao nakon solo prodora Sterlinga i šuta u bliži ugao iskosa sa lijeve strane.

Ipak, samo pet minuta kasnije Čech nije mogao zaustaviti šut reprezentativca engleske. Mendy je dodao loptu Sterlingu, on je nanizao dva igrača Topnika na ivici kaznenog prostora i poslao loptu tamo gdje je Čech nije mogao dohvatiti za 1:0 Citya.

Topnici su prvi put zaprijetili nakon 20 minuta igre, no Bellerinov udarac je bez problema zaustavio Ederson.

Na početku drugog poluvremena veliku priliku za Arsenal propustio je rezervista Lacazette. Primio je loptu na 20-ak metara od gola i šutirao iz poluvoleja, ali je lopta prozujala pored stative.

U 63. minuti nakon brze kontre Aguero je izašao sam na Čecha, ali je golman Arsenala sjajno intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Ipak, samo minutu kasnije Čech je bio nemoćan. Mendy je odigrao povratnu loptu sa lijeve strane na desetak metara, na nju je natrčao Bernardo Silva i zakucao je u gol za 2:0.