City sa igračem više nezasluženo pobjedio Bayern

Manchester City je večeras uz dosta muke došao do veoma važne pobjede protiv Bayerna na Etihadu (3:2), te su tako Građani zadržali realne šanse za plasman u nokaut fazu Lige prvaka.

Iako su imali igrača više na terenu od 20. minute kada je isključen Mehdi Benatia, Građani nisu uspjeli nadigrati Bavarce. Nakon što je Aguero realizirao jedanaesterac za vodstvo domaćina, na scenu je stupio Xabi Alonso koji majstorskim golom iz slobodnog udarca poravnava na 1:1

Malo prije poluvremena Lewandowski glavom pogađa za potpuni preokret gostiju iz Munchena. Kada je izgledalo da će Bayern uspjeti slaviti, Manchester City je i pored loše igre u 85. minuti preko Aguera došao do izjednačenja, a argentinski napadač nakon greške Boatenga postigao je hat-trick u 91. minuti, te je tako donio apsolutno nezasluženu pobjedu svom timu.