City u derbiju kola nakon preokreta bolji od Chelseaja

Derbi 13. kola engleskog Premeirshipa igraju Manchester City i Chelsea. U vodstvo je prva stigla londonska ekipa.

Chelsea je nastavio sa sjajnom igrom i na Etihadu. Nakon jedne prelijepe akcije Kante se nevjerovatno izborio sa visokim čuvarom i matirao golmana za veliko slavlje.

Međutim, ono nije dugo trajalo. U 29. minuti lopta je u tranziciji stigla do De Bruynea koji majstorski vara protivnika i uz dosta sreće šalje loptu iza leđa Kepe.

Sedam minuta kasnije, Manchester City je preokrenuo. Mahrez je prepoznatljivim prodorom nanizao dva igrača i zatim milimetarski udarcem gađa “malu mrežu” za 2:1.

Nastavak sureta protekao je također u visokom ritmu i sa uzbuđenjima pred oba gola, ali rezultat se nije mijenjao pa se tako City vratio na pobjednički niz.