City u dramatičnoj završnici Premiershipa osvojio šesti naslov!

Manchester City je šesti put postao prvak Engleske u dramatičnom raspletu posljednjeg kola Premiershipa nakon što su kao gosti porazili Brighton rezultatom 4:1.

Građani su dominirali od prve minute, ali su šokirani u 27. minuti. Pascal Gross je izveo korner sa lijeve strane, a Glenn Murray je glavom pogodio za 1:0. Cityju nije pomoglo ni to što je u tom trenutku Liverpool već vodio protiv Wolverhamptona, te je ekipa Pepa Guardiole gubila titulu u takvom raspletu situacije.

No, radost igrača Brightona trajala je samo jednu minutu. City je krenuo sa centra, a potom je David Silva sjajno asistirao Sergiju Agueru koji je iskosa sa lijeve strane pogodio za 1:1.

I taj rezultat nije Građanima garantovao titulu jer su morali stići barem do još jednog pogotka. U tome su uspjeli u 38. minuti kada je korner izveo Riyad Mahrez, a Aymeric Laporte je glavom pogodio za 2:1.

Pogodak za 3:1 koji je i praktički osigurao titulu postigao je Riyad Mahrez. Alžirac je primio loptu na 20-ak metara od gola domaće ekipe, poigrao se sa odbranom i desnom nogom postigao golčinu.

Konačnih 4:1 postavio je Ilkay Gundogan prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 72. minuti susreta.