Cityju trofej Liga kupa nakon 38 godina, Džeko najbolji strijelac

Fudbaleri Manchester Cityja osvojili su engleski Capital One Kup, nakon što su u finalu na Wembleyu savladali Sunderland rezultatom 3:1. City je nakon punih 38 godina konačno uspio ponovo da osvoji ovaj trofej.

Uvodne minute susreta pripale su Građanima, ali Aguero i Džeko nisu bili u prilici za postizanje gola, a i odbrana Sunderlanda je bila na visini zadatka. Prvi šut na gol Cityja donio je pogodak. Fabio Borini je pobjegao odbrani Građana, te je matirao Pantilimona za vodstvo Sunderlanda od 1:0. Crne mačke su držale meč pod kontrolom. Prepustile su inicjativu Cityju, te su svoju priliku čekali iz kontranapada. Imao je Aguero dobar pokušaj u 28. minuti, ali je odbranio Vito Mannone.

Sunderland je mogao u 39. minuti da dođe i do drugog pogotka. Ponovo je Borini pobjegao štoperima  Cityja, ali je ipak Vincent Kompany, u posljednjem trenutku uklizao i spasio svoj gol. Imao je City do kraja prvog dijela veći posjed lopte, ali do gola nisu mogli doći, pa je Sunderland otišao na odmor vodstvom od 1:0.

Nastavak je donio potpunu ofanzivu Građana i preokret nakon nešto više od 10 minuta igre. Silva je prvi prijetio u 51. minut, a potom za samo dvije minute tim iz Manchestera dolazi do prokreta. Pravom čarolijom s 25 metara na 1:1 je poravnao Yaya Toure, da bi već u narednom napadu Samir Nasri pogodio za prednost Građana od 2:1.

Nakon preokreta, City je potpuno kontrolisao meč. Imala su oba tima još nekoliko jako dobrih prillika, ali su oba golmana bila na visini zadatka. Ipak, u finišu meča konačan rezultat od 3:1 postavio je Navas. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, pa je City stigao do trofeja u Capital One Kupu. Edin Džeko je odigrao 87 minuta za Manchester City.