Conte i Tottenham do minimalnog trijumfa nad Wolverhamptonom, Kane presudio ‘Vukovima’ uz novi rekord

Igrači Tottenhama savladali su na svom terenu Wolverhampton rezultatom 1:0 u okviru trećeg kola engleskog Premiershipa.

Od samog početka vidjeli smo pomalo čudnu utakmicu, pored podjednakog posjeda lopte, ‘Vukovi’ su bili ti koji su prijetili prvih 45 minuta. Najbolju šansu propustio je Nunes.

U drugom dijelu ‘Spursi’ su zaigrali dosta bolje. Son je pogodio stativu, Kane prečku, a zatim engleski napadač pogađa i mrežu gostiju nakon kornera u 64. minutu.

Kapiten Engleske je tako stigao i do novog rekorda. Sada na svom kontu ima 185 pogodaka i postao je igrač sa najviše pogodaka u jednom klubu u čitavoj eri Premier lige.

Conteovi izabranici došli su tako do minimalne pobjede nad Wolverhamptonom, trenutno imaju sedam osvojenih bodova, dok je njihov današnji rival ostao na jednom osvojenom bodu.