Copa Del Rey: Sociedad u spektakularnom meču eliminisao veliki Real Madrid

Nogometaši Real Sociedada plasirali su se u polufinale španskog Kupa kralja nakon što su večeras u spektakularnoj utakmici na Santiago Bernabeu pobijedili Real Madrid rezultatom 4:3.

Gosti su u vodstvo stigli sredinom prvog poluvremena kada je Norvežanin Martin Odegaard pogodio nakon izuzetno loše reakcije Areole.

Samo 11 minute igre u nastavku bilo je dovoljno Sociedadu da dođe do uvjerljivih 0:3. Prvo je Alexander Isak pogodio nakon ubačaja Muguruze, a onda je sjajni Šveđanin postigao novu golčinu ostavivši Areolu bez šansi.

Tri minuta kasnije Real smanjuje preko Marcela, a potom Sociedad u 69. minuti pravi sjajnu akciju koju je krunisao veznjak Mikel Merino.

Posljednju nadu Realu donosi Rodrygo u 82. minuti nakon ubacivanja Viniciusa, ali do kraja meča su uspjeli smanjiti rezultat preko Nacha pa su gosti došli do senzacije i plasmana u polufinale Copa Del Rey.