COPA LIBERTADORES: Gallardo odveo River Plate u veliko finale!

Argentinski nogometni velikan River Plate se plasirao u finale Copa Libertadores, južnoameričke verzije europske Lige prvaka.

Momčad Marcela Gallarda je u prvoj utakmici koju je igrala kod kuće izgubila od brazilskog Gremija sa 0:1, a sinoć je u uzvratu u Porto Alegreu slavila sa 2:1 (0:1).

Gremio je poveo pogotkom Leonarda u 36. minuti, a Argentinci su pred kraj utakmice napravili preokret, a izjednačio je Borre u 82. minuti. Kolumbijčev pogodak bio je u uvod u dramatičnu završnicu.

Gonzalo Martinez je u petoj minuti sudačke nadoknade zabio za pobjedu i plasman u veliko finale nakon što je realizirao kazneni udarac koji je dosuđen uz pomoć VAR tehnologije. Dosuđeni penal izazvao je bijes domaćih navijača.

Drugi polufinalni par čine brazilski Palmeiras i argentinska Boca Juniors. U prvoj utakmici je argentinska momčad slavila sa 2:0, a uzvrat se igra u noći s četvrtka na petak u Sao Paolu.