Coppa Italia: Inter savladao Fiorentinu i zakazao još jedno spektakularno polufinale

Momčad Intera plasirala se u polufinale italijanskog kupa nakon što je na svom stadionu bila bolja od Fiorentine rezultatom 2:1.

Inter je pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minuti, stigao u vodstvo, a strijelac je bio Antonio Candreva koji je iskoristio asistenciju Martineza i rutinski loptu poslao u praznu mrežu.

Drugo poluvrijeme Inter je igrao puno bolje, stvarali su više šansi pred golom Fiorentine, a nakon što nisu bili najprecizniji u završnici, stigla je kazna s obzirom na to da su Viole pogotkom Caceresa u 60. minuti stigle do poravnanja.

Slavlje gostujućih nogometaša trajalo je samo sedam minuta jer je Barella pogodio za novo vodstvo Intera, a na kraju će se ispostaviti i konačni rezultat ovog meča – 2:1.

Večerašnjom utakmicom i plasmanom Intera u polufinale Coppa Italije zakazana su dva spektakularna polufinala. Juventus će odmjeriti snage sa Milanom, dok će Inter igrati protiv Napolija.