Correa šokirao San Siro: Lazio izbacio Milan iz Kupa!

Nogometaši Lazija igrat će u finalu Talijanskoga kupa nakon što u uzvratu na San Siru slavili s 1:0. U prvoj utakmici u Rimu nije bilo pogodaka.

Lazio je bolje otvorio utakmicu, ali u prvom dijelu nije viđeno previše prilika. Svakako treba izdvojiti pokušaj Milanovog Calabrije iz 28. minute, ali i dvije velike prilike za Lazio u samom finišu prvog dijela.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a prvu veću priliku u nastavku je imao Lazio. Igrala se 52. minuta kada je Bastos pokušao, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola.

Šest minuta kasnije Lazio stiže do vodstva. Gosti su sjajno odradili kontru, Immobile je dugo vukao loptu i u pravom trenutku uposlio Correu, a ovaj matirao Reinu za 0:1.

Milan je u 76. minuti uspio izjednačiti, ali pogodak Cutronea je poništen zbog zaleđa. Do kraja susreta je ostalo 0:1 za Lazio, pa su gosti iz Rima proslavili plasman u finale Talijanskog kupa.

Lazio će protivnika u finalu saznati sutra nakon što Fiorentina i Atalanta odigraju uzvratni dvoboj. Prvi polufinalni susret odigran na Artemio Franchiju završio je 3:3.