Crotone remizirao sa Juveom i učinio Napoliju veliku uslugu!

U okviru 33. kola italijanske Serije A sinoć je odigrana utakmica između Crotonea i Juventusa, gdje su domaćini napravili veliko iznenađenje, odigravši 1:1 sa aktuelnim prvakom. Nakon ove utakmica Napoli nastavlja da sanja šampionsku titulu sa realnim šansama za ostvarenje.

Juventus je bolje otvorio utakmicu, kada je u 17. minutu pogodio Sandro na asistenciju Douglasa Coste i tim se rezultatom otišlo na odmor. Nakon nešto mirnije početka drugog poluvremena, u 65. minutu Simy je postigao gol kola makazicama, koje će vjerovatno ući i u konkurenciju za gol sezone u Italiji, za konačan rezultat 1:1, i lavovsku uslugu napolitancima.

Crotone nakon ovog kola ima minimalnu, ali šansu za opstanak, jer su na 18. mjestu, na bod zaostatka sa Spalom. Stara dama je remijem zakomplikovala stvari, jer Napoli sada ima 4 boda zaostatka za njima i u velikom su naletu.