Crvena zvezda deklasirala Budućnost i osvojila ABA ligu!

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su ABA ligu nakon što su u majstorici koja je odigrana u Beogradu porazili Budućnost iz Podgorice rezultatom 97:54.

Peta, odlučujuća utakmica, zbog nereda neposredno prije početka utakmice kasnila je čak 50 minuta jer su gostujući igrači iz Crne Gore odbijali izaći na teren.

Ipak, nakon brojnih molbi organizatora ABA lige i čelnika Crvene zvezde, igrači Budućnosti vratili su se na teren, ali prema onome što su prikazali u 40 minuta, jasno je da psihički nisu bili spremni za izazov koji nosi “majstorica” ABA lige.

Crvena zvezda je od prve minute bila bolji protivnik, domaći igrači koristili su gotovo svaku priliku da dodatno povećaju svoje vodstvo, a sve to olakšali su im košarkaši Budućnosti koji su imali izuzetno nizak postotak pogođenih šuteva, što je rezultiralo ovako ubjedljivom pobjedom srbijanskog tima.

Pobjedom protiv Budućnosti i osvajanjem ABA lige, Crvena zvezda je osigurala nastup u Euroligi sljedeće sezone.