Crvena zvezda u gradskom derbiju zaustavila zahuktali Partizan

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u derbiju 18. kola ABA lige rivale iz Partizana rezultatom 92:86.

Ekipa su se smjenjivale u vodstvu tokom većeg dijela prvog poluvremena ali niko nije otišao na više od četiri razlike. U drugoj četvrtini Zvezda je počela igrati mnogo bolje i brzo je stekla prednost od čak 13 poena razlike (42:29). Ipak, Partizan nije dozvolio rivalu da se tada potpuno odlijepi i do poluvremena stvari vraća na samo minus dva (44:42).

Do samog finiša bilo je potpuno izjednačeno a onda na nekih 30 sekundi prije kraja Zvezda odlazi na plus četiri, a Partizan ne uspijeva poentirati u narednom napadu. Tada je bilo jasno da će Zvezda upisati pobjedu.

Zvezda je na ovaj način prekinula niz Partizana od devet uzastopnih pobjeda u ABA ligi i popela se na treću poziciju s omjerom od 12-6.

Pobjednički tim je do trijumfa predvodio Baron sa 24 poena, dok je Lazić dodao 12. Kod Partizana najefikasniji je bio Gordić sa 14 poena.