Crvena zvezda u napetom revanšu u Beogradu osigurala grupnu fazu Lige prvaka!

Nogometaši Crvene zvezde drugi put uzastopno plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka nakon što su u dvomeču play-offa bili bolji od švicarskog Young Boysa (2:2, 1:1).

U prvom poluvremenu igralo se izuzetno oprezno i sa što manje rizika s obje strane pa je izostalo onih pravih velikih prilika za postizanje gola.

Nastavak igre donio je izuzetno ofanzivnu igru gostiju uz Švicarske koji su zaredali par opasnih prilika po gol Borjana. Ipak, odbrana Zvezde je izdržala i tako možda i prelomila ovaj duel, jer je ubrzo uslijedila kazna.

Rodić je lijepo centrirao, a Vukanović glavom zatresao mrežu švicarske ekipe za eksploziju na stadionu “Rajko Mitić”.

Ponovo je Young Boys krenuo žestoko, dobru šansu propustio je Fassnacht u 64. minuti, a do izjednačenja su stigli osam minuta prije kraja meča. Rezervista Ben je zatresao svoju mrežu i dao nadu gostima za prolaz.

Međutim, Zvezda se još jednom uspjela odbraniti i tako drugi put uzastopno osigurati učešće u grupnoj fazi najelitnijeg nogometnog takmičenja u Evropi.