Čudesni Messi spasio Barcelonu poraza od Valencije!

Barcelona i Valencia odigrali su neriješeno 2:2 na Camp Nouu u sklopu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Katalonci su tako prekinuli niz od osam uzastopnih pobjeda.

Valencia je sredinom prvog poluvremena povela pogotkom Kevina Gameira. Francuski napadač okrunio je pogotkom sjajnu akciju i asistenciju Rodriga.

Samo osam minuta kasnije novi šok za domaću momčad. Dosuđen je kazneni udarac za Valenciju a siguran izvođač je bio Dani Parejo za velikih 0:2.

Ipak, šest minuta prije odlaska na predah novi jedanaesterac, ovaj put za Barcelonu. Lionel Messi je preuzeo odgovornost i rutinirano pospremio loptu u mrežu.

U nastavku drugog dijela domaći su stigli do izjednačenja. Arturo Vidal je uposlio Messija koji se sjajno oslobađa čuvara i s ruba kaznenog prostora šalje neobranjiv udarac za 2:2.

Barcelona je ostala na prvom mjestu Primere sa šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Atletico, koji ima i utakmicu manje. Valencia je preskočila Real Sociedad i sada je na sedmoj poziciji.