ČUDESNI POLJAK: Robert Lewandowski škaricama zabio Freiburgu!

Nogometaši Freiburga i Bayerna u ovim trenucima igraju utakmicu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Rezultat je nakon prvog poluvremena 1:1.

Bayern vodi mrtvu utrku s Borussijom Dortmund za naslov prvaka Bundeslige. Nakon 26 kola oba kluba imaju po 60 bodova, ali su Bavarci zbog bolje gol-razlike na prvom mjestu.

Momčad Nike Kovača će narednog vikenda ugostiti Borussiju u kultnom ‘Der Klassikeru‘, a danas im je pobjeda u Freiburgu od velike važnosti.

Međutim, Freiburg se nakon prvih 45 minuta pokazao kao vrlo neugodan protivnik. Domaći su poveli već u trećoj minuti pogotkom Holera. Velike zasluge za pogodak idu asistentu Gunteru koji je sjajnim centaršutom pronašao ‘devetku’ Freiburga.

Nakon toga je Bayern zagospodario terenom i počeo nizati prilike, a jednu takvu u pogodak je pretvorio Robert Lewandowski. Poljski napadač se odlično snašao nakon gužve u kaznenom prostoru i (polu)škaricama matirao Schwolowa.

Lewandowskom je ovo 19. prvenstveni pogodak ove sezone i uvjerljivo drži vrh liste najboljih strijelaca Bundeslige.