DA, DA, TAKVA JE SITUACIJA! Španci i više nego oprezni, u Real Madridu ‘strahuju’ od Demirovića?

ErmendinRMC
Bh. napadač je u sjajnoj formi, a Španci su oprezni

Njemački nogometni klub Stuttgart se priprema za veliki ispit u prvom kolu Lige prvaka s obzirom kako je na programu duel protiv apsolutnog vladara ovog takmičenja, momčadi Real Madrida.

Ugledni španski list AS s posebnom pažnjom ispratio je novi fantastičan nastup reprezentativca Bosne i Hercegovine Ermedina Demirovića u pobjedi Stuttgarta nad Borussijom Monchengladbach.

Popularne Švabe su rezultatom 3:1 nadigrale M’Gladbach na gostovanju, a junak je najveće pojačanje Stuttgarta za ovu sezonu, internacionalac BiH Ermedin Demirović. Sjajni napadač je s dva gola u tri minute drugog poluvremena riješio pitanje pobjednika.

Duel se s posebnom pažnjom pratio i u španskim medijima, a razlog za to je što će Stuttgart u prvom kolu Lige prvaka igrati protiv Real Madrida već u utorak.

“Demirović upozorava Madrid”, stoji u naslovu, a u nadnaslovu se objašnjava: “Dva gola bosanskog napadača za prvu ligašku pobjedu u sezoni”.

“Vrhunski ofanzivni potencijal bi trebao poslužiti kao upozorenje ekipi Carla Ancelottija. Konkretno: Ermedin Demirović”, dodaje se u tekstu.

26-godišnji napadač je u Stuttgart stigao ovog ljeta iz redova Augsburga, a da će biti veliko pojačanje je najavio već na startu sezone sa četiri gola i jednom asistencijom na pet odigranih susreta.