Da li je ovakva Engleska zaista materijal za titulu prvaka Evrope?! Srbija jedva pala u Gelsenkirchenu

160624Bellingham

Svoju prvu utakmicu na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu odigrale su reprezentacije Engleske i Srbije, a pobjedu su slavili Englezi i to sa minimalnih 1:0.

Suvišno je i pričati o tome koliku ulogu favorita je imala Engleska ove noći, ali u prvom poluvremenu to nije išlo baš tako glatko kao što se činilo da će biti.

No, stigao je ‘Gordi Albion’ do vodstva već u 13. minutu. Jude Bellingham je nakon asistencije Sake zatresao mrežu apsolutno nemoćnog Rajkovića.

Nakon toga svoje šanse nisu uspjeli iskoristiti Walker i Rice na jednoj, odnosno Aleksandar Mitrović na drugoj strani. Početak drugog poluvremena pripao je Srbiji, te su ‘Orlovi’ imali izgledne prilike preko Mitrovića i Jovića, ali ništa nisu uspjeli realizovati.

Igrao se 77. minut kada je Rajković fenomenalno odbranio udarac Harryja Kanea glavom, da bi nekoliko minuta kasnije na visini zadatka bio i Pickford poslije pokušaja Vlahovića.

Do kraja susreta više nije bilo ničega. Englezi su čuvali loptu u svom posjedu i čekali posljednji sudijski zvižduk. Kako god, postavlja se pitanje da li je ovakva momčad Garetha Southgatea zaista materijal za titulu prvaka Evrope…