Danska i Australija odigrali neriješeno u drugom kolu Mundijala!

Selekcije Danske i Australije, podijelile su bodove na Cosmos Areni u Samari u okviru 2. kola Svjetskog prvenstva odigravši neriješeno 1:1.

Eriksen je već u 7. minuti doveo svoju selekciju u vodstvo, a u nastavku utakmice su mogli udovstručiti prednost, ali nisu uspjeli iskorititi šanse, pa je u finišu poluvremena stigla kazna u vidu pogotka sa jedanaesterca Jedinaka za 1:1.

U nastavku su obje ekipe pružile dosta lošiju partiju uz opreznu igru bez puno rizika.

Najbolju priliku za Dansku propustio je Sisto u 51. minuti kada je bio izblokiran u posljednji tren, a uzvratio je Mooy 20 minuta kasnije dobrim šutem nakon kojeg je lopta prozujala iznad prečke pa je ostalo konačnih 1:1.

Danska sada u grupi C drži lidersku poziciju s četiri boda ispred drugoplasirane Francuske, koja će svoj meč drugog kola danas od 17:00 sati igrati protiv Perua.