Danska preživjela pravu dramu i ugasila snove Slovenije o zlatu na Olimpijskim igrama

Snovi slovenačkih rukometaša o zlatnoj medalji na Olimpijskim igrama ugašeni su u polufinalu, gdje ih je zaustavila moćna Danska, koja je opravdala ulogu favorita sa 31:30.

Danci su preživjeli dramu budući da je Slovenija imala napad za izjednačenje, ali Jacobsen je odbranio udarac Janca za produžetak.

Vodili su favorizovani Danci od početka do kraja meča, a već na poluvremenu je bilo jasno da Slovencima treba čudo za prolazak u finale.

Nakon trideset minuta igre vodila je Danska s prilično sigurnih 15:10, a u nastavku da prednost i raste, ali Slovenci uspijevaju na petnaestak minuta prije kraja da priđu na -3.

Bilo je tada 25:22, ali nije Danska dozvolila iznenađenje u finišu te je stigla do pobjede rezultatom 31:30.

Mnogo je bilo večeras raspoloženih u timu Danske, pošto je šest golova postigao Magnus Landin Jacobsen, a po su ih dodali Lukas Joergensen i Mikkel Hansen. S četiri gola su meč završili Mathias Gidsel, Rasmus Lauge i Simon Pytlick.

Kod Slovenije su sa po sedam golova najbolji bili Dean Bombač i Aleks Vlah.

U finalu će se Danska s Njemačkom boriti za titulu najboljeg na Olimpijskim igrama, a taj meč ćemo gledati u nedjelju od 13:30 sati, dok je ujutro od 9 sati na rasporedu meč za treće mjesto Slovenije i Španije.