Danska razbila Francusku u prvom polufinalu Svjetskog prvenstva!

U prvom polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva Danska je pregazila Francusku sa 38:30.

Iako se očekivao spektakl jer se radi o jedinoj stopostotnoj reprezentaciji ovog Prvenstva (Danska) i aktualnog prvaka svijeta (Francuska), dogodilo se potpuno suprotno.

Predvođeni Mikkelom Hansenom Danci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, osobito u napadu te su u prvih 30 minuta postigli čak 21 pogodak.

U drugom poluvremenu Danska prednost je rasla sve do najvećih 10 razlike (30:20) u 44. minuti da bi Francuzi u samoj završnici ublažili poraz. Šest minuta prije kraja bilo je 34:28, no Francuska niti u jednom trenutku nije zaprijetila preokretom.

Hansen je postigao čak 12 golova za Dansku dok je Kentin Mahe s osam pogodaka bio najefikasniji kod Francuske.

Danska će u nedjelju od 17:30 na svom terenu u Herningu igrati za naslov protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu će od 20.30 sati igrati Njemačka i Norveška, dok će Francuska u nedjelju od 14:30 također u Herningu igrati za broncu.