Danska se oprostila od Europskog prvenstva pobjedom protiv Rusije

Dvoboj trećeg kola grupe E između Rusije i Danske bio je prijateljskog karaktera pred oproštaj obje reprezentacije od Europskog rukometnog prvenstva.

Nakon što je u prvom susretu trećeg kola grupe E Mađarska pobijedila Island, dvoboj između Rusije i Danske nije imao nikakvu rezultatsku važnost. Kako za Ruse, tako i za aktualne svjetske i olimpijske pobjednike.

Utakmica s demotiviranim Dancima odlučena je u posljednjim minutama. Prvo poluvrijeme pripalo je Rusima te se na predah otišlo s 15:12. Ipak, Danci su se u nastavku uspjeli konsolidirati i razočaravajuće Prvenstvo okončati s pobjedom.

Najzaslužniju za Dansku pobjedu bio je vratar Niklas Landin koji je u ovoj 31:28 pobjedi upisao 11 obrana, koliko su kod Rusije zajedno imali Grams i Kireev.

Najefikasniji u redovima svjetskih i olimpijskih prvaka bio je Mikkel Hansen sa sedam pogodaka, dok se kod Rusije istaknuo Igor Soroka sa šest pogodaka.