DAVIS CUP: Čilić svladao Tsongu, Hrvatska na korak od naslova!

Nakon što je Borna Ćorić pobijedio Jeremyja Chardyja s 3:0 i doveo Hrvatsku u vodstvo u finalu Davis Cupa u Lilleu, Marin Čilić pobijedio je Jo Wilfrieda Tsongu s istim rezultatom tako približio Hrvatsku na korak do osvajanja Davis Cupa!

Čilić je u dvoboj protiv Tsonge ušao je kao favorit i to je opravdao na najbolji mogući način. Već u prvom setu pokazao je kvalitetu te došao do prednosti 6:3.

U drugom setu Tsonga se mogao vratiti u igru, ali Čilić je kod 3:4 spasio dvije break prilike pa kod 5:5 oduzeo servis protivniku i sa 7:5 osvojio drugi set. U trećem setu je kod 2:2 ponovo oduzeo servis Tsongi i došao do velike pobjede.

Hrvatska je tako stigla do velike 2:0 prednosti u finalu, a u subotu Mate Pavić i Ivan Dodig već mogu osigurati naslov Davis Cupa. Hrvatski par igrat će protiv favoriziranih Herberta i Mahuta.