DAVIS CUP: Ćorić razbio Chardyja i osvojio prvi bod za Hrvatsku!

Hrvatska teniska reprezentacija povela je sa 1:0 protiv Francuske u finalu Davis Cupa koje je u petak započelo u Lilleu. Prednost Borna Ćorić pobijedivši Jeremyja Chardyja sa 6:2, 7:5, 6:4 nakon dva sata i 19 minuta igre.

Ćorić je nakon maratonskog prvog gema, u kojem je došao do breaka, nanizao još tri gema i bez imalo problema osvojio prvi set.

Drugi set bio je izjednačeniji, a 22-godišnji Hrvat uspio je slomiti Chardyja u 11. gemu kada je 0-40 pretvorio u break. Nakon toga je Ćorić sigurno servirao i poveo s 2:0 u setovima.

Break za 2:1 u trećem setu otvorio je Ćoriću je put prema pobjedi. Nakon sedmog gema je nakratko napustio teren kako bi mu liječnici pružili pomoć, zbog lakših problema s preponama. Nakon dva sata i 19 minuta Ćorić je dovršio impresivnu pobjedu.

U drugom meču Marin Čilić igra protiv Jo-Wilfrieda Tsonge.