De Bruyne postigao gol sezone, ali ni to nije pomoglo Cityju!

Manchester City napravio je veliki korak unatrag kada je obrana naslova prvaka Premier lige u pitanju.

Momčad Pepa Guardiola kiksala je na gostovanju kod Newcastle Uniteda. Konačan rezultat je bio 2:2, a ‘Građani’ su u dva navrata vodili, ali ‘Svrake’ su se oba puta uspjele vratiti.

Manchester City poveo je pogotkom preko Raheema Sterlinga u 22. minuti, ali samo tri minute kasnije Jethro Willems poravna rezultat na 1:1.

Nakon toga je engleski prvak preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko izglednih prilika. Vrlo dobre šanse za gol propustili su Gabriel Jesus i Sterling, ali onda je u 82. minuti Kevin de Bruyne pogodio fenomenalan volej za novo vodstvo Cityja.

No, samo koju minutu poslije dalekometni pokušaj Jonjo Shelveya ulazi u Cityjevu mrežu i donosi domaćinima veliki bod, a City udaljava daleko od obrane naslova.

Ako Liverpool danas na Anfieldu ostvari pobjedu protiv Brightona, pobjeći će ‘Građanima’ na ogromnih 11 bodova prednosti.