Debakl od utakmice za Romelua Lukakua: Gore od ovog teško može

180624Lukaku

Nogometaši Slovačke su u prvom kolu grupe E Europskog prvenstva u Njemačkoj senzacionalno pobijedili reprezentaciju Belgiju 1:0.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Ivan Schranz na samom startu. Bio je to ludi dvoboj, u kojem su Belgiji, odnosno Romeluu Lukakuu, poništena čak dva gola nakon intervencije VAR sobe.

U drugom dijelu Belgija je izgledala daleko bolje nego u prvom, a u 56. minuti VAR joj je poništio gol za poravnanje. Lukaku je bio u minimalnom ofsajdu prije nego što je iz blizine asistenciju Onane pretvorio u pogodak. Slovačka mreža još jednom se zatresla u 86. minuti.

Lukaku je poentirao na povratno dodavanje Opende, koji je prije toga majstorski prošao po lijevoj strani. Međutim, još jednom je intervenirao VAR i utvrdio da je Openda igrao rukom prilikom primanja lopte te je zbog toga poništen i ovaj pogodak.

Bio je to pravi debakl od utakmice za Lukakua, koji je prema Sofascoreu sa 6.0 najlošije ocijenjen igrač susreta. Osim što su mu poništena dva gola, Lukaku je uspio promašiti i tri velike šanse, u pet navrate je izgubio loptu u svega 27 dodira, te je osvojio tek jedan duel.