DEBAKL ROME: Fiorentina im utrpala sedam golova, Džeko pocrvenio!

Nogometaši Fiorentine izborili su plasman u polufinale Talijanskog kupa nakon što su u Firenzi razbili Romu sa 7:1.

Fiorentina je već nakon 18 minuta igre vodila sa 2:0 golovima Federica Chiese (7, 18). Aleksandar Kolarov je smanjio u 28. minuti, međutim Viole su uzvratile s dva nova gola, a strijelci su bili Luis Muriel (33) i Marco Benassi (66).

Totalni raspad sistema za Romu dogodio se u 72. minuti kada je Edin Džeko isključen zbog prigovora i navodnog pljuvanja na suca. Samo dvije minute nakon isključenja Džeke, Chiesa je zabio i svoj treći gol na utakmici za velikih 5:1.

Golijadu Fiorentine nastavio je Giovanni Simeone u 80. minuti za 6:1, a u posljednjim trenucima susreta zabio je i sedmi pogodak.

Roma je ovim rezultatom izjednačila najteži poraz u povijesti kluba, identičnim rezultatom izgubila je i od Juventusa 1932. godine, ali i od Manchester Uniteda (2007.) i Bayerna (2014.) u Ligi prvaka.